All-State Baseball/Softball teams
Jun 12, 2011 | 3980 views | 0 0 comments | 8 8 recommendations | email to a friend | print
2011 ASWA All-State Baseball Team

Super All-State

Daniel Koger, Huntsville

Ben Moore, Cullman

Nick Masonia, Brooks

Ajay Snow, Leroy

Mathew Goodson, Oxford

Justin Kamplain, Walker

Rocky McCord, Spanish Fort

Keegan Thompson, Cullman

Izzac Yarbrough, Vinemont

Jermaine Melton, Fayetteville

2011 Mr. Baseball: Daniel Koger, Huntsville



Class 6A

P - Trevor Fitts, Pelham, Sr.

P - Daniel Koger, Huntsville, Sr.

P - Jackson Stephens, Oxford, Jr.

P - Bruce Marchand, Alma Bryant, Sr.

C - Andrew Dennis, Huntsville, Sr.

1B - Craig Shirley, Northview, Sr.

2B - Tim Anderson, Hillcrest-Tuscaloosa, Sr.

SS - Mikey White, Spain Park, Jr.

3B - Ben Hall, Grissom, Sr.

OF - Jackson Norman, Auburn, Sr.

OF - Mathew Goodson, Oxford, Jr.

OF - David Dahl, Oak Mountain, Jr.

UTL - Matthew Zambo, McGill-Toolen, Sr.

UTL - Bradley Roney, Wetumpka, Sr.

DH - Dylan Smith, Clay-Chalkville, Jr.

DH - Chase Patterson, Mary Montgomery, Jr.

Player of the Year: Daniel Koger, Huntsville

Pitcher of the Year: Daniel Koger, Huntsville

Hitter of the Year: Mathew Goodson, Oxford

Coach of the Year: Peter Bezeredi, Baldwin County

Honorable mention

Pitcher: Austin Crook, Prattville, Jr.; Colt Freeman, Spain Park, Jr.; Grant Bennett, Hazel Green, Sr.; Locke St. John, Pell City, Sr.; Levi Tate, Enterprise, Jr.

Catcher: Carter White, Spain Park, Sr.; Evan East, Fairhope, Sr.

First base: Tyler Holt, Smiths Station, Sr.; Ryan Barnes, Huntsville, Sr.; Alex Close, Spain Park, Sr.; Patrick Conway, Hoover, Jr.

Second base: Jordan Ebert, Baldwin County, Jr.; Gaige Garrett, Northview, Sr.; Taylor Bria, Thompson, Sr.

Shortstop: Jake Vickerson, Hillcrest-Tuscaloosa, Sr.; Jake Pugh, Northview, Sr.; Grant Massey, Auburn, Sr.

Third base: Jordan Freeman, Prattville, Sr.; Adam Blair, Tuscaloosa County, Sr.

Outfield: Josh Summerford, Northview, Sr.; Jamal Golden, Wetumpka, Sr.; Georgie Salem, Vestavia Hills, Jr.; Trent Waddell, Northridge, Sr.; Darius Reese, Benjamin Russell, Sr.

Utility: J.C. Wilhite, Northridge, Sr.; Josh Macurdy, Grissom, Sr.; David Hale, Alma Bryant, Jr.

Designated hitter: Daniel Mills, Buckhorn, Sr.



Class 5A

P - Justin Kamplain, Walker, Sr.

P - Keegan Thompson, Cullman, So.

P - Jason Carrell, Hueytown, Jr.

P - Trey Cochran-Gill, Tallassee, Sr.

C - Ben Moore, Cullman, Sr.

1B - Zac Fowler, Spanish Fort, Sr.

2B - Kyle Overstreet, Boaz, Jr.

SS - Matthew Britton, Cullman, Sr.

3B - Daniel Robert, Briarwood Christian, So.

OF - Rocky McCord, Spanish Fort, Sr.

OF - Chandler Brock, Athens, Sr.

OF - Eagle Wuestney, Russell County, Sr.

UTL - Jameis Winston, Hueytown, Jr.

UTL - Austin Carpenter, Fort Payne, Sr.

DH - Brett Casteel, Russell County, Sr.

DH - David Smith, Hueytown, Sr.

Player of the Year: Justin Kamplain, Walker

Pitcher of the Year: Justin Kamplain, Walker

Hitter of the Year: Ben Moore, Cullman

Coach of the Year: Thad Prater, Athens

Honorable mention

Pitcher: Luke Mould, Athens, Sr.; Ray Smith, Pinson Valley, Sr.; Ray Castillo, Russell County, Jr.

Catcher: Nathan Vincent, Russellville, Sr.; Jake Harrell, Rehobeth, Sr.; Harrison Foster, Briarwood Christian, Sr.

First base: None

Second base: Chris Tompkins, Athens, Jr.; Payne Palmer, Rehobeth, Jr.

Shortstop: Terriell Franklin, Parker, Sr.; Blake Truett, Boaz, Sr.; Kyle Crabtree, Fort Payne, Sr.; Troy Brown, Spanish Fort, Sr.; Jalin Lawson, Charles Henderson, Jr.

Third base: Daniel Bostick, John Carroll, Jr.

Outfield: Spencer King, Pinson Valley, Sr.; Kyle Chesser, Southside-Gadsden, Sr.; Davis Knapp, Tallassee, Sr.

Utility: Ben Pettus, Demopolis, Sr.; Logan Crook, Briarwood Christian, Sr.; Jesse Nelson, Russell County, So.

Designated hitter: A.J. Walden, Albertville, Jr.; Daniel Moore, Cullman, Sr.



Class 4A

P - Josh Dewrell, Straughn, Sr.

P - Tyler Harper, Oak Grove, Sr.

P - Evan Sims, Fayette County, Sr.

P - Darren Whatley, Bibb County, Sr.

C - Windham Jackson, Jackson, Sr.

1B - Dylan Boston, Deshler, Sr.

2B - Mason Castile, Brooks, So.

SS - Nick Masonia, Brooks, Sr.

3B - Chris Daniel, Guntersville, Sr.

OF - Stephen Starkey, Priceville, Sr.

OF - DeAntae Owens, Alexandria, Sr.

OF - Walker Bynum, Dadeville, Sr.

UTL - Jalen Goree, Bibb County, Jr.

UTL - Chase Williamson, UMS-Wright, Sr.

DH - Evan Holland, Guntersville, So.

DH - Chase Davis, Alabama Christian, Sr.

Player of the Year: Nick Masonia, Brooks

Pitcher of the Year: Josh Dewrell, Straughn

Hitter of the Year: Nick Masonia, Brooks

Coach of the Year: Marco Valenzuela, Saraland

Honorable mention

Pitcher: Cody Mize, Springville, Sr.; Cody Reed, Ardmore, Fr.; Josh Rogers, Beauregard, Jr.; Justin Bowen, Alexandria, Jr.; Allen Belue, Brooks, Sr.

Catcher: Jesse Martin, Douglas, So.; Caleb Waddell, Brooks, Sr.

First base: Trey Burkhalter, Fayette County, Sr.

Second base: Graham Norwood, St. James, Jr.

Shortstop: Brett Burgess, Cherokee County, Sr.; Jeremy Hyde, Calera, Jr.

Third base: J.T. Bartley, Oak Grove, Sr.; J. Gardiner, Deshler, Sr.; Nick Allen, Straughn, Sr.

Outfield: Landon Coffin, Bibb County, Sr.; Tucker Trice, Fayette County, Sr.; Austin Holt, Brooks, Sr.; JoJo Jackson, Jackson, Sr.; Justin Byrd, Headland, So.

Utility: Kyle Caldwell, Dadeville, Sr.

Designated hitter: Matthew Peacock, Saraland, Jr.



Class 3A

P - Kevin Davis, T.R. Miller, So.

P - Aaron Turner, Clarke County, Sr.

P - Justin Turner, White Plains, Sr.

P - Clay Holmes, Slocomb, Sr.

C - Dylan Shelton, Leeds, Jr.

1B - Chase Jakiel, Hokes Bluff, Jr.

2B - Anthony Taylor, Handley, Sr.

SS - Jacob Newton, Lauderdale County, Jr.

3B - Colt Buttram, Sylvania, Sr.

OF - Izzac Yarbrough, Vinemont, Jr.

OF - Dre Love, Clarke County, Sr.

OF - Trey Gibson, Plainview, Jr.

UTL - Greg Howard, Gordo, Sr.

UTL - Blake Barrow, Trinity, Sr.

DH - Zach Cunningham, White Plains, So.

DH - Drew Mobley, Madison Academy, Sr.

Player of the Year: Izzac Yarbrough, Vinemont

Pitcher of the Year: Kevin Davis, T.R. Miller

Hitter of the Year: Izzac Yarbrough, Vinemont

Coach of the Year: Jonathan Pate, Gordo

Honorable mention

Pitcher: Cole Porter, Plainview, So.; Tanner Skelton, Gordo, Sr.; Stephen Himic, Indian Springs, So.

Catcher: Thomas Russell, Danville, Sr.; Zach Justice, Slocomb, Sr.; Dylan Walker, Hokes Bluff, Sr.; Alan Clayton, Sylvania, Jr.

First base: Clayton Palicki, Madison Academy, Sr.; Gavin Lewis, Sipsey Valley, Jr.

Second base; Chase Garrison, Winfield, Jr.; Chris Strott, Piedmont, Jr.

Shortstop: Tyler Rogers, Dale County, Sr.; Chase Hamrick, Montevallo, Fr.; Kainen Sullivan, Gordo, Jr.

Third base: Brady Eldridge, Slocomb, Jr.

Outfield: Mason Silavent, Slocomb, Jr.; Cameron Sanders, Gordo, Sr.; Adam Lamar, Lauderdale County, Jr.

Utility: Kamp Fender, Beulah, Sr.; Blake Beavers, Sheffield, Sr.; Ben Seabrook, Madison Academy, Sr.

Designated hitter: John Shrader, Sylvania, Sr.



Class 2A

P - Dillon Williams, American Christian, Sr.

P - Carlos Delgado, Leroy, Sr.

P - Cody Carroll, Thorsby, Sr.

P - Glenn Irby, Mars Hill, So.

C - Jacob Mayfield, Westbrook Christian, Sr.

1B - Thomas Burrows, Mars Hill, So.

2B - Micah Johnson, Hatton, Sr.

SS - Josh Rouse, Sumiton Christian, Sr.

3B - Hunter Payne, Sumiton Christian, Sr.

OF - Trey Chambers, Mobile Christian, Sr.

OF - Jo-El Bennett, Houston Academy, Sr.

OF - Ajay Snow, Leroy, Sr.

UTL - Sammie Coates, Leroy, Sr.

UTL - Jason Price, Thorsby, Jr.

DH - Luke Brackin, Hatton, Sr.

DH - Jesse Giddens, Lineville, Sr.

Player of the Year: Ajay Snow, Leroy

Pitcher of the Year: Dillon Williams, American Christian

Hitter of the Year: Ajay Snow, Leroy

Coach of the Year: Ab Argent, Thorsby

Honorable mention

Pitcher: Barr Miller, Westbrook Christian, Sr.; Colby Adkinson, Wicksburg, Sr.

Catcher: Trey Fetner, Woodland, Sr.; Cody Lawrence, American Christian, Sr.

First base: Marc Sullivan, American Christian, Sr.; Trent Wiley, Millry, Sr.; Dylan Portz, G.W. Long, Jr.; Christian Snow, Leroy, So.

Second base: Landon Stephens, Tanner, Jr.; Jonathan Stringfellow, Cottage Hill Christian, Jr.

Shortstop: John Mayfield, Westbrook Christian, Jr.

Third base: Heath McRae, Section, Fr.

Outfield: Teague Whitaker, Ider, Jr.; Landon Fancher, American Christian, Jr.

Utility: Garrett Davis, G.W. Long, So.; Tyler Deal, Ariton, Sr.

Designated hitter: Chase Saunders, Westbrook Christian, Sr.



Class 1A

P - Cody Currul, Gaston, Sr.

P - Scotty Smith, Ragland, Jr.

P - Devan Traglia, Shoals Christian, Jr.

P - Curtis Abernathy, Cedar Bluff, So.

C - Charlie Kelley, Shoals Christian, Jr.

1B - Taylor Brackin, Shoals Christian, Sr.

2B - Adam Hill, Brantley, Sr.

SS - Evan Harrison, Holy Spirit, Sr.

3B - Justin Ricks, Fayetteville, Jr.

OF - John Patrick Curren, Shades Mountain Christian, So.

OF - Tyler Smart, Spring Garden, Sr.

OF - Tracy Brooks, Loachapoka, Sr.

UTL - Will Bishop, Shoals Christian, So.

UTL - Jeremy Melton, Fayetteville, Sr.

DH - Kurt Lipscomb, Ragland, Sr.

DH - Justin Langdale, Coosa Christian, Sr.

Player of the Year: Jeremy Melton, Fayetteville

Pitcher of the Year: Devan Traglia, Shoals Christian

Hitter of the Year: Jeremy Melton, Fayetteville

Coach of the Year: Morris Phillips, Fayetteville

Honorable mention

Pitcher: Tyler Butler, Addison, Sr.; Linc Luker, Sweet Water, Jr.

Catcher: Cory Anderson, Spring Garden, Sr.; Tray Reed, Collinsville, Jr.; Jacob Hagewood, Athens Bible, So.

First base: Reed Kilcrease, Brantley, Jr.; Kevin McIntyre, Parkway Christian, Sr.

Second base: Sam Bobo, Athens Bible, So.; Clay Pierce, Vina, Jr.

Shortstop: Brett Davis, Sweet Water, So.; Blake Gardner, Shades Mountain Christian, Jr.

Third base: Andrew Maddox, Spring Garden, Sr.; Clint Frederick, Hackleburg, Sr.

Outfield: Taylor Tew, Brantley, Jr.; Karsen Winn, Ragland, Jr.

Utility: Jackson Terry, Holy Spirit, Jr.

Designated hitter: Rihied Harris, Cedar Bluff, Jr.; Nick Schmittou, Vina, Jr.; Hank Parker, South Lamar, Jr.



AISA

P - Kyle Rovig, Glenwood, Jr.

P - Cole Lipscomb, Edgewood Academy, Jr.

P - Daniel Kennedy, Coosa Valley, Sr.

P - Sam Carroll, Pike Liberal Arts, Sr.

C - Mitch Greer, Edgewood Academy, Jr.

1B - Hunter Roe, Coosa Valley, Sr.

2B - Lawson Stewart, Pike Liberal Arts, Jr.

SS - Gabe Dees, Monroe Academy, Jr.

3B - Stuart Terry, Tuscaloosa Academy, Sr.

OF - Nick McLaughlin, Pike Liberal Arts, Jr.

OF - Will Allison, Glenwood, Jr.

OF - Bailey Hansen, Edgewood Academy, So.

UTL - Chase Davidson, Pickens Academy, Sr.

UTL - Zach Mayhew, Macon-East, Sr.

DH - Keaton Aldridge, Glenwood, Sr.

DH - Travis Jean, Autauga Academy, Sr.

Player of the Year: Cole Lipscomb, Edgewood Academy

Pitcher of the Year: Cole Lipscomb, Edgewood Academy

Hitter of the Year: Nick McLaughlin, Pike Liberal Arts

Coach of the Year: Bobby Hughes, Coosa Valley

Honorable mention

Pitcher: Matt Wallace, Marengo Academy, Sr.; Jarrod Mims, Coosa Valley, Sr.; Austin Davis, Cornerstone Christian, Sr.

Catcher: Chris Sammons, Marengo Academy, Sr.

First base: Dylan Ingram, Edgewood Academy, So.; Pete King, Crenshaw Christian, Sr.

Second base: Clay Thomas, Tuscaloosa Academy, So.

Shortstop: Carson Bowers, Glenwood, Sr.; Bryant Fikes, Pickens Academy, Sr.,

Third base: David Tanner, Sumter Academy, Sr.

Outfield: Mason Ramey, Jackson Academy, Jr.; Almon Miller, Macon-East, Sr.; Rann Smith, Crenshaw Christian, Jr.

Utility: Sawyer Donald, Jackson Academy, Jr.; Blake Floyd, Pike Liberal Arts, Jr.

Designated Hitter: Zach Sigman, Autauga Academy, Sr.; Michael D’Arville, Crenshaw Christian, Sr.



2011 ASWA All-State Softball Team

Super All-State

Shelby Holley, Pisgah

Marcy Harper, Hoover

Blair Johnson, Mortimer Jordan

Kaitlyn Griffith, Cherokee County

Cassie Daniels, Dallas County

Whitney Jordan, Athens

Peyton Grantham, Daphne

Kasey Cooper, Dothan

Haylie McCleney, Mortimer Jordan

Hillary Carpenter, Hatton

2011 Miss Softball: Shelby Holley, Pisgah



Class 6A

P - Farish Beard, Fairhope, Sr.

P - Kasey Cooper, Dothan, So.

P - Tori Edwards, Sparkman, Sr.

P - Marcy Harper, Hoover, Jr.

C - Hannah Taylor, Vestavia Hills, Jr.

1B - Natalie Matos, Huntsville, Sr.

2B - Amber Fronk, Clay-Chalkville, So.

SS - Peyton Grantham, Daphne, So.

3B - Crystal Anderson, Dothan, Sr.

OF - Janna Korak, Sparkman, So.

OF - Leah Lancaster, Central-Phenix City, Jr.

OF - Megan Dowdy, Fairhope, Jr.

UTL - Ashley Rainey, Tuscaloosa County, Sr.

UTL - Jayda Carney, Baker, Jr.

DH - Madison Dickey, Hoover, Sr.

DH - Melissa Wear, Theodore, Sr.

Player of the Year: Marcy Harper, Hoover

Pitcher of the Year: Marcy Harper, Hoover

Hitter of the Year: Peyton Grantham, Daphne

Coach of the Year: Patricia Ball, Dothan

Honorable mention

Pitcher: Searcy Dudley, Prattville, Sr.; Carlie Sargeant, Oxford, Jr.; Mollie Hanson, Northview, Sr.; Rachel Rigney, Thompson, Jr.

Catcher: Maria Mitchell, Opelika, Jr.; Rachel Vincent, Baker, Jr.; Denise Anderson, Dothan, So.

First base: Lauren Lindsey, Austin, Sr.; Brooke Lenniex, Fairhope, Sr.; Toni Anderson, Dothan, Fr.

Second base: Jordan Bullock, Sparkman, Fr.; Abby Guest, Bob Jones, Jr.

Shortstop: Keelie Housley, Tuscaloosa County, Jr.; Hilari Hopkins, Dothan, Sr.; Madi Gipson, Clay-Chalkville, So.

Third base: Callie Loper, Tuscaloosa County, Sr.

Outfield: Maggie Meacham, Hewitt-Trussville, Sr.; Mary Morgan Dramer, Pelham, Jr.

Utility: Bethany Fronk, Clay-Chalkville, Sr.

Designated hitter: Callie Brister, Hillcrest-Tuscaloosa, Jr.



Class 5A

P - Blair Johnson, Mortimer Jordan, Sr.

P - Breanna Riley, Hartselle, Sr.

P - Lindsey DeFee, Eufaula, Sr.

P - Taylor Doriety, Hueytown, So.

C - Paige Rowland, Eufaula, Sr.

1B - Alex Osborn, Chelsea, Jr.

2B - Torrea Talton, Albertville, Sr.

SS - Danae Hays, Mortimer Jordan, Sr.

3B - Emily Messer, St. Paul's, Jr.

OF - Haylie McCleney, Mortimer Jordan, Jr.

OF - Megan Webb, Hueytown, Jr.

OF - Ashley Bonner, Hartselle, Sr.

UTL - Whitney Jordan, Athens, So.

UTL - Spencer Adkinson, Rehobeth, Sr.

DH - Emily Woodruff, Albertville, Fr.

DH - Lea Crutchfield, Moody, Sr.

Player of the Year: Blair Johnson, Mortimer Jordan

Pitcher of the Year: Blair Johnson, Mortimer Jordan

Hitter of the Year: Whitney Jordan, Athens

Coach of the Year: Amanda Ellis, Moody

Honorable mention

Pitcher: Jacey King, Fort Payne, Sr.; Madison Laduron, Demopolis, Jr.; Meagan Young, Moody, Jr.

Catcher: Kelly McAlister, Athens, Sr.; Heather Johnston, Hueytown, Jr.; Kourtnee Owens, St. Paul's, Jr.

First base: Payton Metz, Scottsboro, So.; Kristin Beach, Demopolis, Sr.; Katlin Light, Albertville, Jr.

Second base: Amy Dennis, Faith Academy, Sr.

Shortstop: Olivia Golden, Hartselle, Jr.

Third base: Megan Spurlock, Eufaula, So.; Elizabeth Ming, Athens, Sr.

Outfield: Brianna Hillman, Muscle Shoals, Jr.; Katie Gentle, Hartselle, Sr.

Utility: Caitlin Bice, Chelsea, Jr.

Designated hitter: Megan Sims, Cullman, Sr.



Class 4A

P - Lauren Millsaps, Cherokee County, Sr.

P - Bree Blevins, Alexandria, Sr.

P - Cara Goodwin, Good Hope, So.

P - Cassie Daniels, Dallas County, Sr.

C - McKenzie Kilpatrick, Alabama Christian, Sr.

1B - Kelli Harris, Alabama Christian, Jr.

2B - Preslie Cruce, Corner, Sr.

SS - Kaitlyn Griffith, Cherokee County, Sr.

3B - Candace Arreola, Central-Florence, Sr.

OF - Reba Hawkins, Dadeville, Sr.

OF- Amanda Seales, Alabama Christian, Jr.

OF - Ilicia Stewart, Dallas County, Sr.

UTL - Jordan Hood, Locust Fork, Sr.

UTL - Paige Caraway, Straughn, Sr.

DH - Sara Borders, Alexandria, Sr.

DH - Callie Steadman, Ardmore, Sr.

Player of the Year: Cassie Daniels, Dallas County

Pitcher of the Year: Cassie Daniels, Dallas County

Hitter of the Year: Kaitlyn Griffith, Cherokee County

Coach of the Year: Ed Miller, Dallas County

Honorable mention

Pitcher: Holly Ward, Haleyville, Fr.; Kelsey Gilbert, Ardmore, Sr.; McKinley Tribble, Springville, Jr.

Catcher: Madison Millsaps, Cherokee County, Fr.

First base: Christian Rhodes, Locust Fork, So.; Alannah Henke, Good Hope, Fr.

Second base: Megan Williams, Central-Florence, Jr.; Ashleigh Goss, Ashford, Sr.

Shortstop: Danielle Richard, Priceville, Sr.; Whitney Denson, Dallas County, Jr.; Kaitlynn Wiggins, Straughn, Sr.; Rachel Eagerton, Alabama Christian, Sr.

Third base: Peyton DeLong, Beauregard, Sr.; Candace Blanchard, Cherokee County, Jr.

Outfield: Allison Hodges, Ardmore, Jr.; Molly Brewer, Cherokee County, Fr.; Chontanee Combs, Holtville, So.

Utility: Kori Benson, Oak Grove, Jr.; Katie Beth Drew, Headland, Jr.

Designated hitter: Anna Leigh Dickens, Wilson, Sr.



Class 3A

P - Megan Smith, Pisgah, Fr.

P - Jordan Sims, Glencoe, So.

P - Anna Snider, White Plains, 8th

P - Montana Holcombe, Holly Pond, Fr.

C - Shelby Holley, Pisgah, Sr.

1B - Anna Grace Usery, Elkmont, Sr.

2B - Ondrea Johnson, New Hope, Sr.

SS - Cassidy Littlefield, Slocomb, Sr.

3B - Jordan Coleman, White Plains, Jr.

OF - Ella Denes, Pisgah, Jr.

OF - Mallory Anderson, Montevallo, Jr.

OF - Elizabeth Holland, Geneva, Sr.

UTL - Brooke Crawford, Pisgah, Sr.

UTL - Ali Duke, Geraldine, Jr.

DH - Brooke Dickey, Rogers, Sr.

DH - Kameron Carter, Sardis, So.

Player of the Year: Shelby Holley, Pisgah

Pitcher of the Year: Anna Snider, White Plains

Hitter of the Year: Shelby Holley, Pisgah

Coach of the Year: Shane Sanderson, Sardis

Honorable mention

Pitcher: Augie Pena, Geneva, So.; Kayla Hale, Trinity, Jr.; Taylor West, Saks, So.; Brandi Trawick, Northside, Jr.

Catcher: Marisa Jenkins, Geneva, Sr.

First base: Haley McKinney, Slocomb, Jr.; Sam Riley, Winfield, Fr.

Second base: Abbey Walker, Clarke County, Sr.; Micaela Beck, Winfield, Fr.; Brittney Gray, Northside, Sr.

Shortstop: Caroline Wilder, Trinity, Jr.; Anna Henderson, Northside, Jr.; Abbie Ellison, Leeds, So.

Third base: Leah Brundidge, T.R. Miller, Jr.; Kyla Goedde, Saks, Sr.

Outfield: Karley Watts, Northside, So.; Rebekah Blackstock, Rogers, Jr.; Brenna Dickson, New Hope, Jr.; Claire Wilder, Trinity, So.

Utility: Madi Moore, Winfield, 8th

Designated hitter: Breanna Hynds, Winfield, Sr.

Class 2A

P - Hillary Carpenter, Hatton, So.

P - Emily Ivey, Sumiton Christian, Sr.

P - Alli Warrick, Goshen, Jr.

P - Tenna Patterson, Lexington, Sr.

C - Clara Bowen, Sumiton Christian, Jr.

1B - Danya Snead, Lexington, So.

2B - Bailey Byrd, Providence Christian, Jr.

SS - Chandler Dare, American Christian, So.

3B - Logan Smith, Sand Rock, Sr.

OF - Victoria Crumpton, Hatton, So.

OF - T'Ebonie Tanner, Sumiton Christian, Jr.

OF - Elizabeth Thompson, Leroy, So.

UTL - Lori Johnson, Fyffe, Sr.

UTL - Courtney Brown, Westminster, So.

DH - Cadi Oliver, Sumiton Christian, Jr.

DH - Jamie Jones, Leroy, Sr.

Player of the Year: Hillary Carpenter, Hatton

Pitcher of the Year: Hillary Carpenter, Hatton

Hitter of the Year: Cadi Oliver, Sumiton

Coach of the Year: Dee Hughes, Goshen

Honorable mention

Pitcher: Lindsey Carnley, Elba, Jr.

Catcher: Rachael Senn, Goshen, Jr.; Amber Henderson, Sand Rock, Sr.

First base: Nicole McInerney, Ariton, So.; Courtney Oliver, West End, Fr.

Second base: Whitney Capezza, Sand Rock, Sr.

Shortstop: Kayla Purvis, New Brockton, Sr.

Third base: Kayla Wilson, West End, Sr.

Outfield: Ashley Bryant, Pleasant Valley, Sr.; Dina Saunders, Westminster, Jr.; Kelsey Hayes, Sand Rock, So.

Utility: L.A. Cripple, G.W. Long, Jr.

Designated hitter: Lindsay Greer, Lexington, Sr.; Kristen Chandler, Providence Christian, Jr.



Class 1A

P - Sommar Wright, Ragland, Jr.

P - Kendra Wilson, South Lamar, Jr.

P - Sara Mock, Kinston, Sr.

P - Brentin Fuller, Pleasant Home, Sr.

C - Emily Church, Ragland, Jr.

1B - Deandria Norwood, Sweet Water, Jr.

2B - Kailey Echols, Ragland, Fr.

SS - Madison Oliver, Ragland, Jr.

3B - Trista Duque, Collinsville, Jr.

OF - Abigail Kelley, Pleasant Home, So.

OF - Jordan Sides, Spring Garden, Jr.

OF - Jackee Dodd, Lynn, So.

UTL - Reagan Tittle, Lynn, Fr.

UTL - Laken Hancock, South Lamar, Jr.

DH - Lindsey Lambert, Cedar Bluff, Sr.

DH - Kenzie Lay, Parrish, So.

Player of the Year: Emily Church, Ragland

Pitcher of the Year: Sara Mock, Kinston

Hitter of the Year: Emily Church, Ragland

Coach of the Year: Franklin Pritchett, Woodville

Honorable mention

Pitcher: Taylor Thomas, Berry, Jr.; Grayson Culverson, Parrish, So.; Chelsea Collins, Woodville, Sr.; Alex Scott, Addison, Sr.

Catcher: Tara Mullinax, Spring Garden, Sr.; Karoline Holsonback, South Lamar, So.

First base: Hannah Cox, South Lamar, 8th

Second base: Madison Weeks, Kinston, Fr.

Shortstop: Erica Osborn, Collinsville, Sr.; Caitlin Jernigan, Pleasant Home, So.; Heather Smart, Spring Garden, So.

Third base: Zonna Forrister, Spring Garden, Jr.; Ellie Pendley, Lynn, Jr.

Outfield: Lauren Hammett, Gaylesville, 7th; Mackenzie Morgan, Parrish, Fr.

Utility: Emily Mock, Kinston, So.

Designated hitter: Sadie Beam, Addison, Sr.; Christy Cox, Collinsville, So.



AISA

P - Ollivia McLemore, Glenwood, Sr.

P - Kylie Dunagan, Clarke Prep, So.

P - Whitney Gillespie, Kingwood Christian, So.

P - Jessica Brock, Marengo Academy, Sr.

C - Cailah Niles, Glenwood, Fr.

1B - Paige Hill, Lowndes Academy, Fr.

2B - Merritt Waddell, Lakeside, Sr.

SS - Katie Poole, Lee-Scott Academy, Jr.

3B - Destiney Huckabee, Marengo Academy, Jr.

OF - Chandler Thornton, Edgewood Academy, So.

OF - Chassiti Kimbrell, Tuscaloosa Academy, So.

OF - Karley Chamblee, Kingwood Christian, Jr.

UTL - Kaetlen Brown, Edgewood Academy, Sr.

UTL - Destiny Dillard, Cornerstone Christian, Jr.

DH - Allie Kelley, Glenwood, 8th

DH - Mallory McCurdy, Lowndes Academy, Fr.

Player of the Year: Ollivia McLemore, Glenwood

Pitcher of the Year: Ollivia McLemore, Glenwood

Hitter of the Year: Paige Hill, Lowndes Academy

Coach of the Year: Mark Armstrong, Cornerstone Christian

Honorable mention

Pitcher: Allison Galle, Ashford Academy, Fr.; Britne’ Adams, Chambers Academy, So.; Chelsea Jones, Lakeside, Fr.

Catcher: Laken Harvey, Jackson Academy, Fr.; Haley Floyd, Macon-East, Jr.

First base: Erin Jones, Kingwood Christian, So.

Second base: Chandler Stenz, Marengo Academy, Fr.

Shortstop: Megan Sampson, Ashford Academy, Fr.; Katie Tucker, Marengo Academy, So.

Third base: Lauren Bonner, Patrician Academy, Sr.

Outfield: Katie Goodson, Prattville Christian, So.

Utility: Hannahlee Harris, Edgewood Academy, Fr.; Courtney Dunagan, Clarke Prep, Sr.; Jana Armstrong, Cornerstone Christian, Jr.

Designated Hitter: Hannah Guthrie, Edgewood Academy, So.; Bethany Casey, Hooper Academy, Sr.