Second-round playoff matchups
Nov 12, 2012 | 2495 views | 0 0 comments | 8 8 recommendations | email to a friend | print
2012 Second Round Football Playoff Pairings

(All games are scheduled for 7 p.m. Friday, Nov. 16 unless noted otherwise)

 

Class 1A

Linden (10-1) at St. Jude (7-4), Montgomery

Brantley (11-0) at Billingsley (8-3)

St. Luke’s Episcopal (9-2) at Maplesville (10-1)

Notasulga (8-3) at McIntosh (6-5)

Marion County (10-1) at R.A. Hubbard (7-4), Courtland

Spring Garden (9-2) at Hubbertville (8-3)

Pickens County (9-2) at Cedar Bluff (10-0)

Hackleburg (10-1) at Berry (7-4)

 

Class 2A

Sweet Water (9-2) at Aliceville (7-4)

Lamar County (9-2) at G.W. Long (10-1), Skipperville

Washington County (10-1) at Luverne (8-2)

Oakman (10-1) at Mobile Christian (8-3)

Reeltown (10-1) at Sheffield (6-5)

Red Bay (8-3) at Woodland (9-2)

Fyffe (11-0) at Fultondale (9-2)

Walter Wellborn (9-2) at Tanner (10-0)

 

Class 3A

T.R. Miller (10-1) at Midfield (7-4)

Trinity Presbyterian (9-2) at Straughn (7-3)

W.S. Neal (9-2) at Fayette County (9-2), Fayette

Leeds (10-1) at Bayside Academy (7-4), Daphne

Piedmont (11-0) at Deshler (8-3), Tuscumbia

Lauderdale County (10-1) at Geraldine (9-2)

Sylvania (9-2) at Colbert County (7-4), Leighton

Plainview (9-2) at Madison Academy (8-2)

 

Class 4A

Dadeville (10-1) at UMS-Wright (9-2), Mobile

Beauregard (10-1) at Handley (7-4), Roanoke

Central of Clay County (10-1) at Charles Henderson (8-3), Thursday, Nov. 15, Memorial Stadium , Troy

Tallassee (9-2) at Dora (10-1)

J.O. Johnson (10-1) at St. Clair County (6-5), Odenville

Oneonta (11-0) at North Jackson (7-4), Stevenson

Lincoln (6-5) at Madison County (10-1), Gurley

Brooks (10-1) at Munford (8-3)

 

Class 5A

Demopolis (8-2) at Spanish Fort (10-1)

Chilton County (10-1) at Benjamin Russell (10-1), Alexander City

Vigor (9-2) at Briarwood Christian (5-6)

St. Paul’s (9-2) at Greenville (6-5)

McAdory (11-0) at Russellville (9-2)

Cullman (9-2) at Walker (8-3), Jasper

Wenonah (10-1) at Hartselle (7-4)

Pinson Valley (8-3) at Muscle Shoals (11-0)

 

Class 6A

Auburn (10-1) at McGill-Toolen (11-0), Mobile

Daphne (9-2) at Opelika (7-4)

Carver-Montgomery (10-1) at Fairhope (8-3)

Foley (8-3) at Spain Park (9-2), Hoover

Pell City (7-4) at Hoover (11-0)

Vestavia Hills (9-2) at Huntsville (7-4), Milton Frank Stadium

Tuscaloosa County (9-2) at Clay-Chalkville (10-1)

Mountain Brook (10-1) at Bob Jones (8-3), Madison